Sięgamy po prawdziwe produkty Ziemi. Prawdziwe, czyli takie, które rosną swoim naturalnym rytmem. Takie, które są organiczne, czyli wolne od chemii stosowanej dla zwiększenia wydajności. Stawiamy na zaufanych i certyfikowanych plantatorów, którzy stosują uprawę bez sztucznych nawozów i oprysków. Ich poszukiwania zajęły nam wiele lat. Nie raz spotkaliśmy się z niejasnymi opisami, brakiem precyzji lub pomijaniem przez producentów niewygodnych faktów. Ale herbaty nie da się oszukać. Pracujemy tylko z tymi, którzy to rozumieją. Stawianie na Fair Trade i Fair Wild to ukłon w ich stronę. Warto pamiętać, jak ciężko pracują zbierając zioła, liście i inne surowce, którymi my możemy się cieszyć.

Nie stosujemy żadnych aromatów – ani tych sztucznych, ani określanych jako naturalne, a tworzonych w laboratoriach z dziesiątek składników, także pochodzenia zwierzęcego, by maskować smakową pustkę. W BH&T smak ma źródło w prostocie, a wszystkie produkty są w pełni wegańskie.
Jesteśmy fair dla Ziemi i dla ludzi. Herbata może być bardzo szczodra dla ludzkiego organizmu, warunkiem jest jej pochodzenie, jakość oraz odpowiednie parzenie. Za autentycznym smakiem kryje się coś znacznie ważniejszego: zdrowie. Przemysłowa uprawa i obróbka liści redukuje zdrowotne właściwości herbaty. My je przywracamy.

Większość mieszanek na rynku tworzona jest w sposób przemysłowy, bez troski o detale. My łączymy składniki z głową, na podstawie niezliczonych testów. Nie przesypujemy ich garściami do worków i cierpliwie wybieramy te, które wyglądają i pachną najlepiej. Tworząc blendy, korzystamy z doświadczenia prawdziwych zielarzy i tea masterów. Składniki uzupełniają się nawzajem pod względem smaku i właściwości, a całość zyskuje przemyślaną, inspirowaną naturą kompozycję.

Traktujemy herbatę z miłością. Jej odpowiednie przechowywanie jest kluczowe dla zachowania jej wartości. Kontakt z powietrzem, sprzedaż na wagę, metalowe opakowania, otwierane i zamykanie co chwilę – wszystko to sprawia, że tracimy to, co w herbacie najcenniejsze. W BH&T rozważamy ją szybko i higienicznie, pakujemy próżniowo w niewielkich opakowaniach, by zagwarantować świeżość i zachować naturalne właściwości. Kilka lat doświadczania, tysiące prób i porównywań utwierdziły nas w przekonaniu, że pakowanie ma ogromne znaczenie. Większość producentów i dystrybutorów lekceważy ten aspekt, zasypując nas przy tym informacjami o zdrowotnych właściwościach herbaty, których najczęściej już w niej nie ma.

"To co pijemy powinno być Prawdziwe"

Kasia Ogrodzińska-Skałba, właścicielka marki